Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Aktywny Mały Uniwersytet Latający (AMUL) przyjedzie w piątek 23 marca 2018 r. do naszej szkoły z niekonwencjonalną ofertą zajęć warsztatowych dla uczniów. Studenci psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którymi na co dzień opiekuje się prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska, przeprowadzą warsztaty dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I, IV i VII.

 

AMUL w Instytucie Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest finalistą XI edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis PAP - Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Znalazł się w trójce finalistów w kategorii Instytucje Naukowe.

 

AMUL to lekcje dla przedszkoli i szkół na wsiach i w małych miejscowościach Wielkopolski, realizowane przez studentów i doktorantów Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, pracy w zespołach, pokazów i eksperymentów. Tematy poruszane podczas takich lekcji są najróżniejsze. Dotyczą: biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka, czasem psychologii. Uczestnicy mogą dowiedzieć się np. jak rozróżniamy kolory, ile kości jest w ludzkim ciele, na czym polegają mnemotechniki.

 

W tym dniu maluchy, uczniowie i nauczyciele przychodzą do szkoły w kapeluszach lub czymkolwiek na głowie

 

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć pod adresem - AMUL.

 

14 marca 2018
AMUL będzie gościł w naszej szkole

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE