Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

19 maja na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej za sprawą Stowarzyszenia „MOSKiT", działającego przy Ośrodku odbyły się biegi przełajowe oraz wyścigi rowerowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Impreza była adresowana do miłośników aktywnego spędzania czasu, zarówno do mieszkańców sołectwa Biała, jak i innych miejscowości gminnych. Pod hasłem „Bielski Duathlon – Komarza Pięta” na starcie stanęli również zawodnicy z naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI osobno dla dziewcząt i chłopców wystartowali: Maja Kaczmarek, Julia Złocińska, Tymon Bielej. Cała trójkach stanęła na podium!!! Maja zajęła I miejsce, Julia II miejsce a Tymon w swojej kategorii III miejsce. Obydwie dziewczyny są aktywnymi biegaczkami, w kwietniu wystartowały w zawodach szkolnych. Julia w tym roku zajęła I miejsce w Mistrzostwach Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.