Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W dniach od 13 do 16 marca 2018 r. odbywały się w naszej szkole Dni Matematyki. Chętni uczniowie i pasjonaci matematyki mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w wybranych konkursach oraz rozwijać zainteresowania, uczestnicząc w warsztatach matematycznych. Pierwszy dzień przyniósł emocje związane z Maratonem Matematycznym. Wzięło w nim udział 12 uczniów klas trzecich, którzy rozwiązywali indywidualnie i zespołowo zadania na dowodzenie oraz testy z zakresu obliczeń procentowych, funkcji i wiedzy ogólnej. Najlepszy wynik uzyskała drużyna z klasy IIIa, a indywidualnie - najlepszy rezultat osiągnął Tomasz Tobolski (klasa IIIa). Organizatorem tegorocznego Maratonu była Katarzyna Tomczak.

 

W tym samym dniu zostały przeprowadzone również popołudniowe warsztaty dla uczniów klas czwartych pt. „Matematyczny lapbook”. Uczestnicy, z twórczym zapałem i zainteresowaniem, wykonywali swój pierwszy lapbook pod nazwą „Figury geometryczne”. Podczas zajęć, prowadzonych pod kierunkiem Anny Krawiec, uczniowie dowiedzieli się, że lapbook jest ciekawą formą powtórzenia, usystematyzowania i prezentowania wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki, uczy kreatywności i pomysłowości, sprzyja rozwijaniu zainteresowań matematycznych, a także pomaga w pokonywaniu trudności. Uczestnicy warsztatów zgodnie ocenili, że były to bardzo ciekawe i udane zajęcia, a zdobyte umiejętności zamierzają wykorzystać w nauce tego przedmiotu. Efekty ich pracy oraz uczniów z grupy projektowej z klasy IIIc zostały zaprezentowane w formie wystawy „Matematyczny lapbook” na tablicy przy sali 109.

 

W drugim dniu, 14 marca, nie zabrakło matematycznych atrakcji dla uczniów klas pierwszych, dla których zostały przeprowadzone zajęcia z tangramami. Z ogromnym zaangażowaniem, z przygotowanych figur geometrycznych dzieci układały różne obrazki: zwierzęta, osoby, przedmioty i pojazdy, a powstałe prace zostały zaprezentowane na tablicy przy sali 110. Za sumienną pracę każdy otrzymał kolorowy sześcian wykonany przez uczniów klas gimnazjalnych na kółku matematycznym. Zajęcia dla uczniów klas pierwszych przeprowadziła pani Wioletta Cyganik.

 

Dzień 15 marca przebiegał pod hasłem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2018”. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział 23 uczniów z klas IV i VII oraz II i III gimnazjum, startując odpowiednio w kategoriach: Maluch, Kadet i Junior. Każdy z uczestników otrzymał od organizatora drucianą łamigłówkę. Zgodnie z regulaminem, na wyniki trzeba jeszcze poczekać. Szkolnym opiekunem konkursu była pani Wioletta Cyganik.

 

Ostatni dzień matematycznych zmagań przyniósł emocje związane z konkursem na „Najlepszego Matematyka klas VII” i na „Najlepszego Matematyka klas II”, zorganizowanym przez Katarzynę Tomczak. Po dokonaniu oceny prac konkursowych okazało się, że I miejsce wśród uczniów klas VII zajął Kacper Witkowski z klasy VIIa, natomiast wśród uczniów klas II gimnazjum - I miejsce zajęła Iga Długosz z klasy IIa.

 

Atmosferę Dni Matematyki podkreśliła dekoracja szkoły wykonana przez Mirosławę Lipińską wraz z uczniami klasy IIIa i IIId.

 

A oto szczegółowe wyniki klasyfikacji konkursów z matematyki:

 

Maraton matematyczny klas III gimnazjum:

I miejsce – klasa IIIa (drużyna w składzie: Izabela Raczewska, Emilia Madajczak, Tomasz Tobolski, Krzysztof Szadkowski)

II miejsce – klasa IIIb (drużyna w składzie: Rozalia Gałecka, Julia Kłos, Wiktoria Młynarczyk, Kornelia Thiel)

III miejsce – klasa IIIc (drużyna w składzie: Patrycja Dłużak, Wiktoria Padiasek, Szymon Kowalski, Kacper Sanocki).

Indywidualnie najlepszy wynik w Maratonie Matematycznym uzyskał Tomasz Tobolski z klasy IIIa.

 

Konkurs na najlepszego matematyka klas VII:

I miejsce – Kacper Witkowski (klasa VII a)

II miejsce – Filip Wiśniewski (klasa VII a)

III miejsce – Jan Łastowski (v  VII b)

 

Konkurs na najlepszego matematyka klas II gimnazjum:

I miejsce – Iga Długosz (kl. II a)

II miejsce – Karolina Drajewska (kl. II b)

III miejsce – Jan Wiela (kl. II b)

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Anna Krawiec

 

19 marca 2018
Dni Matematyki 2018

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE