Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

 

9 października, uczniowie klas III gimnazjum wraz z wychowawcami udali się do kina na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film pokazuje historię pilotów polskich walczących podczas II wojny światowej w obronie Anglii przed wkroczeniem na kolejne europejskie ziemie armii niemieckiej. Dzieło nawiązuje do utworu Arkadego Fiedlera pod tytułem „Dywizjon 303”.

 

Uczniowie mogli poznać losy młodych pilotów – śmiałków wykonujących niesamowite zadania w przestworzach, bohatersko pokonując żołnierzy niemieckich. Chcieli walczyć, to był ich cel w życiu. Osiągali sukcesy, zwyciężali, ale również ginęli. Taka krótka lekcja historii przyda się młodym Polakom, pokazując jednocześnie wartość Ojczyzny, patriotyzm, poświęcenie.

 

Ważne słowa wypowiedział angielski polityk w dowód uznania dla polskich lotników: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”. Motto to pojawiło się w filmie i stanowi wyraz wdzięczności bohaterom.

 

10 października 2018
Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE