Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Pluszaki opanowały naszą szkołę. Uczniowie, także ci starsi oraz nauczyciele przynieśli ze sobą do szkoły pluszaka, pokazując, że podchodzą do siebie i życia z dystansem. W tym dniu przekraczając próg szkoły uczniowie i pracownicy szkoły witani byli pozdrowieniami i uśmiechami, otrzymując plakietki z uśmiechem przygotowane przez Przedszkolaków i Świetliczaków. Na korytarzach znalazły się ulotki w języku polskim i niemieckim pt. „Oderwij i podaruj! Gib weiter!”. Każdy mógł oderwać kartkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły. Niby proste zwroty, znane wszystkim słowa, a wywoływały ogromną radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego, a przy tym można było sobie utrwalić słówka w języku niemieckim. Na siódmej godzinie lekcyjnej klasy 2a, 2b oraz uczniowie uczestniczący w wymianie polsko-niemieckiej wzięli udział w lekcji, której tematem była tolerancja. Nie będę opisywała krok po kroku naszych działań. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tej wyjątkowej lekcji.

 

Akcja promująca tolerancję przygotowana przez zespół nauczycieli organizujących wymianę oraz Samorząd Uczniowski zwiększyła świadomość wśród uczniów i wpłynęła na wzajemne pozytywne postrzeganie się. Świadczy o tym ich zaangażowanie w przygotowania do obchodów Dnia Tolerancji.

 

Samorząd Uczniowski i Zespół Wymiany Polsko-Niemieckiej

 

18 listopada 2017
Dzień Tolerancji

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE