Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Dzień Drzewa to święto rozwijające świadomość ekologiczną. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest dbanie o środowisko i przyrodę.

 

Uczniowie klas I-III i oddział przedszkolny wzięli aktywny udział w celebrowaniu tego święta. Klasy wybrały się na wycieczkę na ścieżkę przyrodniczo-leśną „Nad Bukówką”, Rybakówkę i do Goraja. Główną atrakcją dla klas było spotkanie z leśnikiem, który opowiedział na czym polega jego praca, zapoznał uczniów z różnymi gatunkami drzew, a także pokazał odlewy śladów leśnych zwierząt.

 

Jak dobrze wiemy, drzewa mają ogromny wpływ na środowisko, w którym żyjemy, są środowiskiem życia dla wielu zwierząt. Z tego względu oddział przedszkolny wziął udział w międzynarodowej akcji sadzenia drzew. Swoje drzewka posadziły w ogrodzie szkolnym przy boisku. W klasach dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające różne gatunki drzew. Uczniowie przyjemnie spędzili czas, a także poszerzyli swoją wiedzę na temat ekologii.

23 października 2020
Dzień Drzewa