Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Co roku, od momentu powstania gimnazjum w 1999 roku organizowaliśmy rajd pieszy. W tym roku, iż jesteśmy szkołą podstawową, zmienił on nazwę z „Rajdu Gimnazjalnego” na „Rajdową Jedynkę”. Również kolejną zmianą było włączenie naszego rajdu do międzynarodowej akcji Dzień Pustej Klasy. Dzień ten obchodzony jest rokrocznie od 2012 roku (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

 

Jak wiadomo, natura jest wyjątkowa: uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, zadziwia. Jest tu wszystko, czego potrzeba do efektywnego uczenia i nauczania, bez względu na przedmiot. Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania różnorodnych barier. Rajd nas integruje oraz umożliwia poznanie siebie i innych w różnych sytuacjach.

 

Rajd polegał na zaliczeniu stacji matematycznej, humanistycznej, językowej, muzycznej, przyrodniczej i sportowej. Był tor przeszkód dla najmłodszych, slackiline, disc golf, strzały do bramki, łowienie rybek, rysowanie linką otwartej koperty, szachy, warcaby, gry planszowe, rysowanie kredą.

 

Na zakończenie, po przejściu 6 km było wspólne grillowanie (pyszny chlebek z piekarni Bochenek i  kiełbaski z Zakładu Pana Paszko) oraz spożywanie sałatek zrobionych przez samorząd szkolny.

18 czerwca 2018
Dzień Pustej Klasy - Rajdowa Jedynka

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE