Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W dniach od 16-20 września cała społeczność szkolna wzięła udział w EkoTygodniu.

 

W trakcie lekcji prowadzone były pogadanki na temat gospodarki odpadami.

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali pracę grupową z odpadów, uczniowie klas I-III wykonali przestrzenne prace plastyczne, wykorzystując do tego surowce, podlegające recyklingowi.

 

Na korytarzach pojawiły się bardzo efektowne i pomysłowe prace uczniów. Klasy V-VI tworzyły gry edukacyjne z odpadów, a klasa VIII przygotowała ekologiczny komiks z gospodarką odpadami w gminie Trzcianka w roli głównej.

 

Na zakończenie tygodnia, wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata” , zbierali wszystko to, co znalazło się na „dolinkach”, na placu zabaw, boisku oraz w okolicach szkoły. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste.

 

Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem.

22 września 2019
EkoTydzień