Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Grupa projektowa w składzie: Julia Grochulska, Maksymilian Zienkiewicz, Emilia Janik, Maja Chojnacka, Agata Jernaś, Anna Kosior i Karolina Kenig pod kierunkiem Mirosławy Piweckiej pod koniec marca dokonała podsumowania edukacyjnego i bardzo ciekawego projektu  – „Jak prawidłowo się odżywiać, aby zapobiec chorobom cywilizacyjnym”.

 

Jego celem było dotarcie do jak największej liczby osób poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do spożywania większych ilości owoców i warzyw.

Grupa pracowała na zajęciach  pozalekcyjnych, dyskutowała i układała plany. Wspólnie degustowała kanapki i inne smakołyki wspólnie przygotowane.

 

Do kolejnych spotkań włączyła swoją klasę i władze szkoły. Tutaj również pojawiało się zdrowe odżywianie i edukacyjne referaty. Wszyscy próbowali ciasta marchewkowego i szpinakowego smacznych kanapek oraz owocowych szaszłyków.

 

Poprowadzone były zajęcia  z dziećmi z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance, przy których wszyscy świetnie się bawili m.in. z piramidą żywieniową i układaniem puzzli z motywami zdrowego jedzenia.

 

Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie panią dietetyk – Anicetą Mikulską, pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,  która również uświadamiała uczniów jak ważne jest  zdrowe odżywianie i aktywny styl życia.

11 kwietnia 2018
Jak prawidłowo się odżywiać?

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE