Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Słynny konkurs matematyczny wkroczył do sieci. W tym roku w Jedynce przystąpiło do niego 38 uczniów.

 

Gdańska firma Learnetic SA, będąca twórcą platformy Dzwonek.pl, została partnerem technologicznym dobrze znanego wszystkim uczniom konkursu Kangur Matematyczny.

 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach tegoroczny test przeprowadzony był w sferze wirtualnej. Uczniowie biorący w nim udział, korzystali z komputera lub innego urządzenia multimedialnego oraz połączenia z internetem.

 

Konkurs wywodzi się z Australii. W Europie po raz pierwszy odbył się w 1990 roku i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Od 1999 roku, pytania wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji na corocznych spotkaniach organizacji "Kangur bez granic".

 

Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest zdolność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, mieli do rozwiązania od 21 do 30 zadań.

 

W tym roku "Kangur" w Jedynce przeprowadzany został w trzech kategoriach. W dwóch z nich najlepsze wyniki oraz wyróżnienia otrzymało pięcioro uczniów: w kategorii Żaczek - Maria Adamska z klasy IIa oraz w kategorii Beniamin - Jakub Wojnicki z klasy Vb, Hanna Szydłowska z klasy VIa, Zuzanna Olszewska i Krzysztof Gostołek z klasy VIc.

 

Wielkie brawa!!!

15 czerwca 2020
"Kangur" 2020 online