Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Za nami już kolejna trzydniowa wycieczka. Tym razem udaliśmy się do Trójmaista – najatrakcyjniejszej aglomeracji na Pomorzu. W pierwszym dniu po spotkaniu z przewodnikiem zwiedzaliśmy główne zabytki Gdańska – m.in. Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Bramę Wyżynną, Złotą Bramę, Ratusz, Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska” jako największą w Europie świątynię wybudowaną z cegły. Po południu przejechaliśmy na Westerplatte – wojskowej składnicy amunicji, której obrona we wrześniu 1939 stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji III Rzeszy. Miejsca związane z polem bitwy o Westerplatte zostały wpisane w 2003 r. na listę pomników naszej historii.

 

Drugi dzień wycieczki był również bardzo intensywny. Zwiedzaliśmy na Helu umocnienia wojenne z Latarnią Morską, przeszliśmy promenadą na spotkanie z morzem i uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok. Potem katamaranem przepłynęliśmy do Gdyni - najmłodszego z trzech miast. Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie Sopotu i spacer po słynnym molo, będącym najdłuższą tego typu konstrukcją drewnianą w Europie.

 

Po dwóch dniach zwiedzania i podziwiania piękna naszego kraju oraz wzbogacania wiedzy historycznej przyszedł czas na rozrywkę. PitStop-Gdańsk - to obowiązkowe miejsce na mapie Trójmiasta. Do naszej dyspozycji były: elektroniczny paintball, trampoliny i gokarty elektryczne. Rozrywka wspaniała, a wyjątkową niespodzianką było spotkanie z drużyną Lechii Gdańsk. Mamy wiele autografów i zdjęć z zawodnikami i trenerem.

 

Pełni różnorodnych wrażeń i doświadczeń wróciliśmy do domów. Cieszymy się, że przez trzy lata mogliśmy wspólnie zwiedzić południe i północ naszego kraju.

 

22 maja 2019
Klasa IIId w Trójmieście