Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

16 marca klasa IVb miała nietypową lekcję wychowawczą. Uczniowie wybrali się na zajęcia do trzcianeckiego muzeum. Tam zasiedli w szkolnych ławach, które pamiętają czasy ich dziadków. Mogli podziwiać salę lekcyjną sprzed kilkudziesięciu lat. Następnie rozpoczęła się lekcja muzealna, temat: Historia pisma. Uczniowie poznali dzieje początków pisma, różne rodzaje alfabetu. Mieli możliwość własnoręcznie spróbować, jak się pisało kiedyś piórem i atramentem. Największą trudnością okazało się niezrobienie kleksów i nieubrudzenie rękawów… Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kiedyś życie ucznia było znaczenie trudniejsze.

 

Kolejną niespodzianką piątkowego dnia był najnowszy numer klasowej gazety „Klasowe wieści”.  Możemy w nim przeczytać o planach klasy IVb na pierwszy dzień wiosny. Poznamy znaczenie niektórych imion osób z naszej klasy, dziewczyny nie zapomniały o rozrywce i zafundowały czytelnikom krzyżówkę oraz  porcję  dowcipów.  Najnowszy numer „Klasowych Wieści” opracowały: Lena Machowińska, Karolina Zapała, Julka Gawron. Z niecierpliwością czekamy na kolejny numer.

 

Aleksandra Król

18 marca 2018
Klasowe wieści z IVb

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE