Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W piątkowy wieczór całe miasto rozpromieniało za sprawą świetnego śpiewu dobiegającego z naszej szkoły. Dnia 16 marca 2018 r., w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance odbył się trzeci już koncert Przyjaciele przyjaciołom.  Jak co roku frekwencja dopisała, sala była zapełniona po brzegi jeszcze przed rozpoczęciem koncertu. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Burmistrz Trzcianki –  Krzysztof Czarnecki, Przewodniczący Rady Miejskiej – Edward Joachimiak, Starosta Powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego – Tadeusz Teterus. Gościliśmy również dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli,  sponsorów, rodziców i młodzież ciekawą tego wydarzenia. Wszystkich obecnych możemy bez wahania określić jednym słowem – przyjaciele. To dla nich przygotowaliśmy program artystyczny. Na scenie tego wieczoru, tradycyjnie już, prócz uzdolnionych uczniów naszej szkoły,  nie mogło zabraknąć absolwentów,  aktualnie  uczniów  trzcianeckiego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas  koncertu można było zachwycać się zarówno polskimi jak i angielskimi piosenkami, tymi bardzo radosnymi ale również poważnymi, pełnymi refleksji i wzruszeń. Przygotowania i próby trwały bardzo długo, nawet ferie nie przeszkodziły młodym wokalistom w ćwiczeniu swoich talentów. Jednak było warto. Przybyli goście na zakończenie nagrodzili występujących gromkimi brawami. Nie obyło się również bez bisu. Niewątpliwie największą niespodzianką wieczoru był minibenefis, przygotowany specjalnie dla Patryka Marka, absolwenta naszej szkoły, aktualnie ucznia klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance. Patryk występował na scenie naszej szkoły od 6 lat, najpierw będąc uczniem, później jako absolwent. Tu zdobywał szlify pod bacznym okiem Wiesławy Żabko, wielokrotnie wspomagał, współtworzył lub tworzył projekty artystyczne. Niespodzianka była formą podziękowania i pożegnania tego wyjątkowo uzdolnionego ucznia.

 

Łącząc przyjemne z pożytecznym, prócz przygotowania fantastycznego wydarzenia muzycznego, impreza miała na celu zebranie funduszy na zakup brakującego sprzętu. Dlatego też po koncercie można było zakupić ciasto upieczone przez nasze mamy i babcie oraz wrzucić symboliczny grosik do naszej koncertowej skarbonki.  Serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom i instytucjom, które wsparły nas podczas przygotowania tego wydarzenia. Dziękujemy panu Krzysztofowi Greli za wsparcie akustyczne, dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance za życzliwość i pomoc, Panu Dennisowi Gabrielowi Kruk i firmie Paranormal Studio, Panu Piotrowi Kubiakowi z firmy Piotr-Trans z Piły oraz Panu Danielowi Posadzińskiemu z firmy Copy System Sp. z o.o. w Pile. Koncert  Przyjaciele Przyjaciołom był trzecim przebiegającym pod tym hasłem, jednak podobne koncerty w naszej szkole mają już swoją wieloletnią  tradycję. Zawsze gromadzą chętną do pracy i wrażliwą młodzież, zarażając pasją kolejne młode pokolenia. Największe jednak brawa należą się autorce tegorocznego koncertu Wiesławie Żabko, oraz Beacie Wołk, która wsparła przedsięwzięcie angażując się w organizację imprezy. Pamiętajmy, muzyka łączy pokolenia i nie zna granic.

20 marca 2018
Koncert Przyjaciele Przyjaciołom

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE