Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Dnia 1 marca 2019 roku, odbyła się IX edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu o Ziemi Trzcianeckiej, zorganizowany przez Gminne Przedszkole Nr 1 w Trzciance.

 

Konkurs na stałe wpisał się w organizację obchodów Rocznicy Nadania Trzciance Praw Miejskich, a jego celem jest kształtowanie w dzieciach poczucia tożsamości regionalnej oraz budzenie w nich wrażliwości historycznej.

 

Tegoroczna edycja przeprowadzona została w Kinie Osiedlowym. Dwuosobowym drużynom przygotowano jedenaście pytań z zakresu znajomości miasta i historii. Między innymi przedszkolaki musiały ułożyć z puzzli herb Trzcianki, odgadnąć budynki, odpowiedzieć na pytania wylosowane z balonów, rozwiązać quiz związany z trzcianeckimi legendami czy skojarzyć charakterystyczne miejsca.

 

Na zakończenie turnieju odbyła się prezentacja filmu rysunkowego, nakręconego na podstawie legendy o trzcianeckiej sarence, przygotowanego dla dzieci przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

02 marca 2019
Konkurs o Ziemi Trzcianeckiej

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE