Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W marcu odbyło się spotkanie z kosmetyczką, instruktorem i stylistką paznokci Joanną Kuskowską, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że cera w każdym wieku potrzebuje pielęgnacji. Musi to być jednak pielęgnacja dopasowana do wieku, rodzaju skóry i jej indywidualnych potrzeb. Ponad setka dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach. Przebiegało ono w bardzo przyjaznej atmosferze, pani Joanna w interesujący sposób omówiła tajniki pielęgnacji młodej cery. Udzieliła wielu wskazówek, jak najszybciej można poradzić sobie z cerą tłustą lub trądzikową, jak ją pielęgnować i jakich kosmetyków używać: „Jeśli macie kilkanaście lat, z pewnością kusi was, by zastosować podkład i wyrównać koloryt skóry. Jednak w tak młodym wieku kosmetyk ten jest zupełnie zbędny. Twarz pokryta podkładem wygląda nienaturalnie. Makijaż jest ważny, ale znacznie istotniejsza dla nastolatek jest odpowiednia pielęgnacja włosów i skóry. Nawet najlepszy tusz do rzęs lub pomadka nie odwrócą uwagi od zaniedbanej cery”. Oprócz wykładu na temat stosowania kosmetyków, pani Joanna wykonała makijaż dzienny dla nastolatek, pokazując - krok po kroku - jak robić to w sposób mistrzowski. Dziewczęta były bardzo zadowolone ze spotkania i podziękowały Pani Joannie Kuskowskiej gromkimi brawami.

 

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.”

 

Dziękujemy

 

Pani Joannie Kuskowskiej, za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły, miłą współpracę i przygotowanie bezpłatnych zajęć dla młodzieży.

 

Samorząd Uczniowski

20 marca 2018
Makijaż dzienny - krok po korku

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE