Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzciance, już po raz kolejny, odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym brało udział osiem szkół z miasta i gminy.

 

Szkoły reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny, dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Celem turnieju jest jak zawsze podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Eliminacje gminne składały się z dwóch części.

 

W pierwszej każdy z uczestników miał do rozwiązania test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Po podsumowaniu punktów nasza drużyna osiągnęła najlepszy wynik.

 

W drugiej części należało pokonać rowerowy tor przeszkód, na który składało się kilka przeszkód np. slalom z ograniczeniami i kółkowy „żmijka”, przedmiot do przewożenia, przejazd przez rynnę, łezkę i ósemkę.

 

Ta konkurencja wymagała od uczniów nie tylko sprawności, ale i opanowania tremy. Nasza drużyna w składzie Hanna Szydłowska, Julia Złocińska, Piotr Żebrowski z klasy Va oraz Miłosz Zabiszak z klasy Vc dzielnie walczyła i utrzymała się na podium zajmując III miejsce.

 

Gratulacje!!!

07 kwietnia 2019
Mamy podium w turnieju BRD