Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W piątkowe przedpołudnie 13 grudnia, uczniowie klas V i VI razem z wychowawcami wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na przedstawienie pt. „Nerwy do konserwy-złodziej empatii”.

 

Spektakl prezentowali aktorzy z teatru FROM-ART z Wrocławia. Tematem sztuki były, z jednej strony historia kilkorga uczniów, z drugiej ukazanie dotkliwych skutków zachowań jednego z nich spowodowanych złością, z którą nie potrafi sobie poradzić. Podczas widowiska zwrócono uwagę na problem poczucia własnej wartości, która jest podstawą umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z frustracją. Jeden z bohaterów miał właśnie taki kłopot.

 

Formuła spektaklu była zbliżona do teatru forum, który dał młodym widzom możliwość identyfikowania przedstawionych na scenie wydarzeń, zachowań, emocji z własnymi, a tym samym skonfrontowania zachowań bohaterów z osobistymi.

 

Uczniowie z naszej szkoły z uwagą obejrzeli to ciekawe przedstawienie, a potem bezpiecznie wrócili do domu.

16 grudnia 2019
Nerwy do konserwy - złodziej empatii