Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W piątek 19 marca 2021 r. cała  społeczność szkolna Jedynki włączyła się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat Zespołu Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Chodzi o to, by pokazać, że ludzie z Zespołem Downa, mino swojej niepełnosprawności i ograniczeń, mogą uczyć się, pracować, rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz wnieść wiele wartości do społeczności, w której żyją.

 

Młodsi uczniowie z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przyszli do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach. Podczas zajęć obejrzeli krótki film, który stał się pretekstem do dyskusji o tej niepełnosprawności. Potem udekorowali szkołę kolorowymi papierowymi skarpetkami, które sami wykonali. Natomiast uczniowie klas    IV -VII ubrali tego dnia dwie różne kolorowe skarpetki i uwiecznili to na fotografiach.

21 marca 2021
Niech żyją kolorowe skarpetki nie do pary!