Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, po raz kolejny, wsparli akcję „Opatrunek na Ratunek” organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania. W ramach akcji zbierane były środki opatrunkowe, które zostaną wysłane do misjonarzy, prowadzących ośrodki zdrowia między innymi w: Czadzie, Zambii, Togo, Kamerunie, Indiach, Republice Centralnej Afryki.

 

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w 1992 r. w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizuje wyjazdy lekarzy, pielęgniarek, położnych, dentystów, studentów medycyny do ośrodków zdrowia i szpitali między innymi w: Czadzie, Zambii, Togo, Kamerunie, Indiach, Republice Centralnej Afryki oraz Papua Nowej Gwinei. Organizuje również zbiórki: artykułów szkolnych, środków medycznych, szczoteczek do zębów, odzieży i czapek dla dzieci Afganistanie, czy zbiórkę puszek aluminiowych, z której dochód przeznaczony jest na dożywianie dzieci w Afryce.

25 lutego 2018
Opatrunek na Ratunek

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE