Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Gratulujemy pierwszego kroku w stronę samorządności!!!
 
Dzisiaj w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyła się sesja Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Do trzcianeckiego Ratusza przybyli uczniowie na co dzień uczęszczający do szkół podstawowych z terenu gminy Trzcianka.
 
Tematem spotkania była trzcianecka infrastruktura sportowa – inwestycje, rozwój i perspektywy na przyszłość.
 
Obrady otworzył przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki – Robert Matkowski. Po przedstawieniu porządku obrad oraz złożeniu ślubowania przez młodych radnych, przystąpiono do wyboru przewodniczącego. Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono trzy kandydatury: Inez Malińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, Piotr Malinowski ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku oraz Wiktor Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance.
 
Ostatecznie najwięcej głosów za otrzymała Inez Malińska, która przejęła dalsze prowadzenie sesji.
 
W kolejnym punkcie, prezentację na temat inwestycji sportowych i rekreacyjnych w gminie Trzcianka przedstawił burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski. Na jej zakończenie, włodarz zadał pytanie o priorytety – czy powinno stawiać się na rozwój potencjału turystycznego, budowę krytej pływalni, inwestycje w rozwój bazy sportowej, czy budowę dróg dla rowerów.
 
Po długiej debacie i przedstawieniu pomysłów przez młodych radnych, przystąpiono do głosowania nad trzema inwestycjami: budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzciance, budowa czerech kilometrów ścieżki rowerowej w dowolnym kierunku na terenie gminy Trzcianka, a także atrakcje przy jeziorze Logo w Trzciance. Najwięcej, bo aż pięć głosów za otrzymała budowa boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzciance.
 
Foto i teks: Miasto i Gmina Trzcianka

 

09 czerwca 2021
Pierwsze kroki w samorządności