Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Znajomość języka migowego jest zaletą nie tylko na rynku pracy, który coraz bardziej otwiera się na ludzi niepełnosprawnych i szczyci się równouprawnieniem oraz dostosowaniem się do potrzeb wszystkich ludzi. Jest to także element samorozwoju. Uwzględnia zrozumienie jakże odmiennej od naszej (choć fizycznie tak bliskiej, bo wszyscy mieszkamy w tym samym kraju) kultury. To nowy pryzmat, przez który można zobaczyć świat, świat z przekreślonym głośniczkiem, do którego nie docierają bodźce dźwiękowe. To niesamowite doświadczenie, otwierające na nowe znajomości, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

 

Do takich wniosków doszli nasi siódmoklasiści, podczas podsumowania Tygodnia Głuchych i Języka Migowego w Jedynce, w którym wzięli udział Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Wojciech Jaworski – Burmistrz Trzcianki, Romuald Wycisło - przedstawiciel Stowarzyszenia Daj Radość Niepełnosprawnym oraz lektorzy języka migowego - Agata Wycisło i Damian Mateusz Wycisło.

 
Dzisiejsze nasze spotkanie było także kolejną okazją do wsłuchania się w potrzeby osób niesłyszących i refleksji nad tym, jak ważne jest ułatwienie im dostępu do sfer życia, w których wciąż napotykają liczne bariery.
 
02 października 2020
Podsumowanie Tygodnia Głuchych