Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W minionym tygodniu przedszkolaki z naszej szkoły dwukrotnie odwiedziły Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance w celu zapoznania się z niektórymi prawami przyrody. Na pierwszej wizycie dzieci uczestniczyły w Pokazie Szalonego Profesora, podczas którego dowiedziały się, czym jest ciepło, obserwowały i uczestniczyły w eksperymentach z ciekłym azotem i metanem, eksplozjach dymu i piany, dowiedziały się, jak na azot reagują rośliny, owoce, produkty spożywcze i różne inne przedmioty, kosztowały azotowych lodów – chrupek kukurydzianych. Podczas drugiej wizyty dzieci zwiedzały wystawę interaktywną Miasta Nauki, gdzie poprzez zabawę zapoznawały się z takimi zagadnieniami, jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcja, polaryzacja. Największe zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków wzbudziła studnia bez dna i lewitacja. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń oraz bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę przyrodniczą.

 

***

 

16 kwietnia uczniowie klasy IVa I IVcc odwiedzili trzcianeckie muzeum, w którym została przygotowana wystawa interaktywna „Miasto Nauki” oraz zajęcia warsztatowe. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli brać udział w przeprowadzanych doświadczeniach z ciekłym azotem, wodorem oraz metanem. Wrażeń było mnóstwo.

16 kwietnia 2018
Pokaz Szalonego Profesora

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE