Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

27 lutego w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy mamę Leny, która pracuje jako pielęgniarka w Powiatowym Szpitalu w Trzciance, i która w ramach cyklu "Zajęć z Rodzicami - poznaj zawód swojego Rodzica", przybliżyła najmłodszym uczniom naszej szkoły pracę pielęgniarki.

 

Pani Beata przyszła tego dnia do oddziału przedszkolnego z tajemniczą walizeczką. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie, opowiedziała na czym polega jej praca i zaprezentowała akcesoria niezbędne w pracy pielęgniarki, takie jak strzykawki, bandaże, kroplówka, aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop.

 

Każde dziecko mogło te przedmioty dotknąć, zbadać oraz zobaczyć. Mama Leny zademonstrowała również dzieciom niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, przedszkolaki mogły też posłuchać bicia serduszka za pomocą stetoskopu.

 

Odbyły się również ćwiczenia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo zakładać opatrunek za pomocą bandaża.

 

Na zakończenie Pani pielęgniarka rozdała każdemu dziecku dyplomy dzielnego pacjenta. To było interesujące i pouczające spotkanie, za które przedszkolaki podziękowały słodkim upominkiem.

 

Bardzo dziękujemy Mamie Leny za wspaniałe zajęcia.

02 marca 2019
Poznaj zawód swojego Rodzica

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE