Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Obchody świąt majowych są dobrym momentem, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży znaczenie patriotyzmu oraz wartości narodowych. 

 

W ostatnim czasie, nie mogąc uczestniczyć w zajęciach szkolnych w sposób tradycyjny, zastanawialiśmy się jak można by rozwijać patriotyzm. Zbliżająca się rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Mają skłoniła nas do podjęcia działań zdalnych. 30 kwietnia uczniowie ubrani w barwy narodowe lub stroje galowe na tle flagi państwowej zaprezentowali się podczas lekcji wychowawczych i nie tylko. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy edukacyjne dotyczące uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz dyskutowali na tematy dotyczące historii. Wykonali prace plastyczne w barwach narodowych i miniatury flagi państwowej. 

 

W grupie najmłodszych dzieci bardzo ważne jest pobudzanie przywiązania do ojczyzny oraz swego miasta, kształtowanie uczucia, z którego po latach zrodzić się powinien prawdziwy patriotyzm nawet w formie zabawy. Problematykę patriotyczną przybliżającą dziecku pewne wizualne symbole i znaki państwowe przedstawiono naszym uczniom w formie animacji oraz konkursu multimedialnego dotyczącego znajomości symboli narodowych, a przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne.

06 maja 2021
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja