Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W piątek, 22 marca 2019 roku, odbył się w naszej szkole kolejny koncert w wykonaniu uczniów rozwijających swoje talenty wokalne w kole artystycznym.

 

Koncerty pod hasłem Przyjaciele Przyjaciołom odbywają się w naszej szkole już od kilku lat. Każdego roku gromadzą Jedynkowe artystyczne perełki, obecnych i byłych uczniów, którzy spotykają się pod kierunkiem Wiesławy Żabko, by razem tworzyć to muzyczne wydarzenie.

 

W tym roku rozszerzyliśmy grono występujących o najmłodszych uczniów z klasy drugiej, czwartej i piatej. Zaśpiewaliśmy, by wesprzeć naszego kolegę Patryka Wydartego z klasy trzeciej, który walczy z chorobą. Kolejny raz okazało się, że robiąc coś, co sprawaia nam frajdę, możemy jeszcze komuś pomóc.

 

Koncert był też okazją do zaprezentowania zupełnie nowego repertuaru, wzbogaconego o piękne wizualizacje. Na scenie wystapili: Maria Tyll, Lena Furs, Zuzia Olszewska, Inez Malińska, Miłosz Zabiszak, Ola Furs, Igor Maliński, Hania Gawrych i Karolina Drajewska. Gościnnie wystąpił nasz absolwent, Patryk Marek. Program pięknie poprowadzili: Martyna Brechun i Jakub Plich. Nad oprawą techniczną czuwali: Marcel Kruszelnicki, Kornel Wygoda i Patryk Marek. O dokumentację fotograficzną zadbała Agata Jernaś.

 

Nad organizacją poczęstunku czuwały uczennice z klas: VIIa, IIIa i IIIc. Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom za cudowne emocje, które wypełniły w tym dniu nie tylko naszą aulę ale i serca.

 

Dziękujemy za datki, które wypełniły puszki, ale przede wszystkim za emocje, które popłynęły do Patryka. Jak pisał St.Wyspiański najważniejsze to „ zrobić coś, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje sie tak dużo, co nie zależy od nikogo”.

 

Wiesława Żabko

30 marca 2019
Śpiewaliśmy dla Patryka