Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W miniony piątek – 17 maja na lekcjach wychowawczych w klasach ósmych i trzecich gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o języku polskim w ramach wydarzenia nazwanego „Świętem Polszczyzny”.

 

Uczniowie przybyli do szkolnej auli, gdzie drużynowo zmagali się z zadaniami poświęconymi trudnościom fleksyjnym – czyli związanym z odmianą wyrazów w języku, literackim – gdzie podawali tytuły utworów, patrząc na rekwizyty wystawione na stołach, frazeologicznym i ortograficznym.

 

Wszystkie zadania odbywały się pod bacznym okiem komisji oceniającej, w skład której wchodzili Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz Pani Pedagog. Rywalizacja była ogromna, ponieważ zadania były na czas i punktowane, a dla młodzieży to nie lada gratka być na prowadzeniu.

 

Ostatecznie zwyciężyły klasy ósme, zajmując na równi pierwsze miejsce, nieco niżej znalazły się pozostałe grupy. Dodatkowym zadaniem było sprawdzenie się z pisowni słów w języku ukraińskim i tureckim, a to za sprawą goszczących w naszej szkole wolontariuszy właśnie z Ukrainy i Turcji. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

 

20 maja 2019
Święto Polszczyzny