Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

10 stycznia klasa Ib wybrała się do zakładu zegarmistrzowskiego, aby poznać bliżej ciekawy, ale niestety ginący już zawód zegarmistrza. Zegarmistrz w interesujący sposób opowiedział nam, na czym polega jego praca. Mieliśmy okazję obejrzeć różne rodzaje zegarów, poznać ich działanie, a także narzędzia, którymi naprawia się zegary.

 

Wyjście poszerzyliśmy o wizytę w pizzerii Mexicana, szefowa pizzerii zapoznała nas ze sposobem przyrządzania pizzy. Dowiedzieliśmy się z jakich składników składa się ciasto, z czego robiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz w jaki sposób kroi się gotową pizzę. Największe wrażenie zrobił na nas pokaz przygotowania pizzy oraz degustacja samodzielnie zrobionej pizzy.

W drodze powrotnej do szkoły skorzystaliśmy z siłowni plenerowej w Parku 1 Maja. Wykonywaliśmy ćwiczenia na poszczególnych urządzeniach pod bacznym okiem wychowawcy.

 

Do szkoły wróciliśmy bogatsi o wiedzę z zakresu zawodoznawstwa i nowe doświadczenia.

13 stycznia 2020
Tik-tak - która godzina?