Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

W dniach od 26 do 30 listopada 2018 r. w naszej szkole trwał Tydzień Działań Profilaktycznych, którego celem było wspieranie uczniów w prawidłowym i zdrowym stylu życia oraz podejmowanie działań w celu ograniczenia zachowań ryzykownych. Działaniami tymi objęto wszystkich uczniów szkoły. W holu szkoły pojawiła się gazetka i plakaty dotyczące HIV, AIDS oraz propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie z klas od I do VIII oraz III klas gimnazjalnych oglądali na lekcjach informatyki cykl filmów pt. ,,Cyfrowo bezpieczni” dotyczących zagrożeń płynących z Internetu, ze szczególnym naciskiem na zachowania chroniące. W środę gościliśmy panią policjantkę, Esterę Bartol, która przeprowadziła w starszych klasach zajęcia symulacyjne z użyciem alkogogli i narkogogli „Jestem wolny od używek – Stop Wypadkom Drogowym”. Uczniowie mogli się przekonać, jak zachowuje się narząd wzroku i zmysł równowagi pod wpływem alkoholu i narkotyków. Również w środę uczniowie klas IV i V oglądali spektakl „Każdy może się zmienić” w wykonaniu kabaretu „Stetoskop”. Jak wskazuje sam tytuł aktorzy starali się uświadomić widzom, że na zmiany nigdy nie jest za późno, nawet jeśli ktoś się pogubił w życiu. Uzdolnieni plastycznie uczniowie wykonali plakaty na szkolny konkurs „Nie narkotykom”. Najlepsze prace zostały wysłane na Powiatowy Konkurs Plastyczny pod tytułem „Czy wiesz, co bierzesz? Czy wiesz, co dajesz?”. Uczennice z klasy IIIc przygotowały punkt informacyjny z ulotkami dotyczącymi uzależnień. Sporo miejsca poświęcono również zdrowemu odżywianiu. W oddziale przedszkolnym, klasach I-II odbyły się konkursy „Jak dbać o zdrowie” oraz przygotowano zdrowe warzywne i owocowe sałatki. Na lekcjach wychowania fizycznego rozwiązywano zagadki i łamigłówki o tematyce prozdrowotnej. Sonda wśród uczniów „Co masz dziś w swojej kanapce” wykazała, że 16,81 % uczniów nie przynosi do szkoły śniadania, a tylko 10,92 % zabiera do szkoły owoce. Nasi uczniowie jedzą przeważnie kanapki z żółtym serem. Ser jest ważny dla rozwoju kości, ale posiłki należy urozmaicać. Po południu, jak co środę i w niedzielę chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele przemierzali okoliczny lasek z kijkami Nordic Walking w ramach projektu ,,Fabryka Nordica”. Zwieńczeniem Tygodnia Działań Profilaktycznych były godziny wychowawcze poświęcone bezpiecznym i ryzykownym zachowaniom związanym z HIV. Oczywiście tego dnia (piątek) wszyscy jednoczyliśmy się z chorymi na AIDS i nosiliśmy czerwone wstążeczki.

 

Przez cały tydzień uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, a jednocześnie dobrze się bawić i kształtować pozytywne nawyki prozdrowotne.

 

05 grudnia 2018
Tydzień działań profilaktycznych

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE