Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Śmiało można powiedzieć, że to stare przysłowie przyświecało tegorocznemu Tygodniowi Działań Profilaktycznych w naszej szkole. Celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie uczniów w prawidłowym rozwoju i zdrowym stylu życia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom. W  kolejnych dniach tygodnia, mimo zdalnego nauczania, realizowaliśmy zaplanowane zadania. W oddziale przedszkolnym „malusińscy”  uczyli się z pedagogiem, jak reagować w różnych sytuacjach społecznych, które mogą być dla nich niebezpieczne i wykonywali ze swoimi wychowawczyniami kolejne zadania z programu „ Czyste powietrze”. W klasach 1-3 odbyły się zdrowe śniadania on-line oraz rozmowy na temat znaczenia snu w rozwoju  dzieci i młodzieży oraz skutków nadmiernego hałasu. Nie obyło się także bez ćwiczeń śródlekcyjnych, które powinny być zawsze stałym elementem lekcji. Pedagog wraz z wychowawczyniami przeprowadził  zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej jako najważniejszych warunków zachowania zdrowia. Na lekcjach informatyki pojawiły się ciekawe filmy edukacyjne pt. „Zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych” oraz „ Wiarygodność w sieci”, które mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w sieci i nauczyć rozsądnego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. W starszych klasach uczniowie, na bazie filmów edukacyjnych,  dyskutowali z wychowawcami na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych oraz  przyczyn i skutków zażywania środków odurzających.

 

Podjęte w szkole działania profilaktyczne pomogły zrozumieć młodym ludziom, że nieodpowiedzialne zachowania niosą za sobą przykre konsekwencje, a odpowiedzialne postępowanie daje nam namacalne korzyści.

29 listopada 2020
W zdrowym ciele, zdrowy duch