Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

„Tylko fotografie nie liczą się z czasem” – to motto, które przyświecało XIX Wieczorowi Poezji Polskiej, który odbył się 29 listopada br. w naszej szkole.

 

Młodzi artyści zmierzyli się z wierszami Władysława Broniewskiego, ks. Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej i innych wielkich polskich poetów, którzy uwiecznili w swej poezji najcudniejsze momenty i chwile ze swego życia. Wieczór miał charakter wspomnieniowy. Przypominał ważne chwile codziennego życia każdego z nas: narodziny dziecka, pierwsza miłość, matura, ślub.

 

Absolwenci zaprezentowali swoje ulubione utwory, które już wcześniej pojawiły się na deskach naszej sceny. Był to wyjątkowy wieczór, ponieważ łączył pokolenia „Jedynkowych” miłośników sztuki słowa, z których najmłodszy miał 9 lat, a najstarszy 20.

 

Wspomnieniowy nastrój udzielił się licznie przybyłym gościom, którzy spędzili z nami w blasku świec i przy zapachu ciasta ten niezwykły wieczór.

 

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za wsparcie i zaangażowanie.

02 grudnia 2019
Wieczór Poezji Polskiej