Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Łączymy siły z Zespołem Szkół Technicznych w Trzciance i skutecznie angażujemy dzieciaki i młodzież w tworzenie terenów zielonych.
 
Jak dwie szkoły mogą angażować uczniów w tworzenie szkolnych terenów zieleni? Dlaczego warto wspólnie dbać o otoczenie i angażować uczniów w tworzenie zieleni?
 
Jak wiadomo zieleń, szczególnie w dobie zmian klimatu, jest bardzo cennym elementem, o który wspólnie powinniśmy dbać. Tworzenie przestrzeni odpoczynku, w tym tworzenie nowych terenów zieleni, wspólnie z uczniami, jest kluczem do sukcesu. Zieleń, która powstaje w efekcie wspólnego działania, w mniejszym stopniu podlega wandalizmowi, zachęca uczniów do włączenia się w działania pielęgnacyjne, takie jak podlewanie czy pielenie, tym samym przyczyniając się do poprawy estetyki otoczenia.
 
O tym, co powstanie w wyniku wspólnego projektów – uczniów Jedynki oraz młodzieży z Technikum architektury krajobrazu z Zespołem Szkół Technicznych w Trzciance – przekonacie się niebawem.
 
Projekt współfinansowany przez: Nadleśnictwo Trzcianka, Lasy Państwowe; Stowarzyszenie Jeden Świat - SCI Poland
09 czerwca 2021
Wspólny projekt trzcianeckich szkół