Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Wycieczka do Niemiec bardzo mi się podobała. Zobaczyłem fantastyczne zabytki Berlina i Poczdamu m.in. Pałac Sanssouci, Bramę Brandenburską, czy też Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Największą atrakcją był jednak sam jarmark bożonarodzeniowy! Wielkim plusem był pomysł, żeby nie jechać drugi rok z rzędu na jarmark w Berlinie, lecz do Poczdamu. Całą wycieczkę oceniam bardzo dobrze.

 

Kacper S.

 

15 sierpnia wybraliśmy się z wycieczką do Berlina. Niestety pogoda tego dnia nie dopisywała szczególnie. Nie przeszkodziła nam jednak w żaden sposób w zwiedzaniu miasta. Zobaczyliśmy tam między innymi pozostałości muru berlińskiego, symbol zjednoczonego Berlina – Bramę Brandenburską, muzea oraz inne zabytki. Zobaczyliśmy i obeszliśmy kompleks pałacowo-ogrodowy Sanssouci w Poczdamie. Część ogrodowa była pewnym elementem odpoczynku i okazją do zwykłych rozmów. Punktem kończącym pobyt w Niemczech był jarmark świąteczny. Sprzedający oferowali nam ozdoby świąteczne (i nie tylko). Mogliśmy popróbować przysmaków kuchni niemieckiej. Alternatywą dla niemieckich pyszności było stoisko z polskimi potrawami. W drodze powrotnej posililiśmy się w McDonald’s. Po czym bezpiecznie wróciliśmy do domów.

 

Milena T.

17 grudnia 2017
Wycieczka do Niemiec w opinii uczniów

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE