Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Jesień to czas pełen zadumy i nostalgii. Jednak można wyróżnić momenty, w których nawet na najsmutniejszej twarzy tej jesieni pojawi się uśmiech. Świetnym sposobem na uniknięcie jesiennej apatii jest czytanie i wsłuchiwanie się w dzieła polskiej literatury. Takim właśnie sposobem Trzcianka na jeden wieczór stała się centrum polskiej poezji.

 

Dnia 23 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się XVII Wieczór Poezji Polskiej pt. „Daj się oczarować”. Artyści w magiczny sposób wywołali na twarzach słuchaczy uśmiech i zaciekawienie. Tradycyjnie obok uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pojawili się także absolwenci, aktualnie uczęszczający do Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance. Całe wydarzenie nabrało bardzo ciekawego przebiegu dzięki pojawiających się w utworach elementach nawiązujących do gwar pojawiających się na terenie naszego kraju. Słuchacze poznali smak gwary śląskiej i poznańskiej. Obok wierszy pojawiły się także piosenki wykonane przez uzdolnionych solistów i zespoły wokalne. Występ młodych artystów z pewnością przypadł do gustu publiczności, która odwdzięczyła się występującym gromkimi brawami.

 

Tegoroczny Wieczór Poezji Polskiej nie odbyłby się także bez świetnych organizatorek: Moniki Łastowskiej i Wiesławy Żabko, którym należą się wielkie gratulacje za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

 

Aleksandra Skórko klasa II B

 

26 listopada 2017
XVII Wieczór Poezji Polskiej

Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE