Education © 2017 • Created by Carrara

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

64-980 Trzcianka

ul. Staszica 6

tel. +48 67 216 34 95

sekretariat@trzcianka1.pl

ADRES

MENU

1 września 2017 roku to znacząca data w historii naszej szkoły. Gimnazjum nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance zostało przekształcone w Szkołę Podstawową Nr 1 im. Juliusza Słowackiego...

PRZYJACIELE SZKOŁY

O SZKOLE

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Juliusza Słowackiego w Trzciance

Czas pandemii i nauczania zdalnego stawia przed uczniami i nauczycielami wyjątkowe wyzwania. W poszukiwaniu inspiracji do ciekawych zajęć zaproponowano uczniom klas siódmych w naszej szkole realizację projektu plastycznego „Żywe obrazy”. Jak podają słowniki żywy obraz (franc. Tableau vivant) to rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę. Popularność takich działań przypadała na wiek XIX i początek XX wieku.

 

Po cyklu lekcji wprowadzających w temat analizy dzieła sztuki oraz tworzenia żywych obrazów uczniowie podjęli się stawić czoła temu eksperymentowi. Do realizacji przedsięwzięcia, w wielu przypadkach, zaangażowali się również członkowie rodzin pomagając w doborze stroju, rekwizytów, wykonaniu makijażu czy zdjęcia. W tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii udział w projekcie zmobilizował uczestników do twórczej pracy, przynosząc jednocześnie satysfakcję z tak „wyjątkowego obcowania” ze sztuką. Projekt, pod kierunkiem nauczycielki plastyki Wiesławy Żabko, przyniósł zachwycające efekty. Wykonane zdjęcia świadczą o zaangażowaniu, kreatywności, pomysłowości, a czasem ogromnym dystansie i poczuciu humoru. Film pt. „Żywe obrazy, czyli wirtualna galeria jedynki” opublikowano na fanpage szkoły.

11 kwietnia 2021
Żywe obrazy